[:uk]

22 квітня – Всесвітній День Землі!

Пропонуємо цікаві факти про нашу планету!

Екологічний рух до Дня Землі розпочався 22 квітня 1970 року. У 2020 році відбувся ювілейний 50-й День Землі.

Історія цього свята розпочинаєтся в Америці, де у 1970 році був започаткований щорічний тиждень землі (третій тиждень квітня). 22 квітня 1970 року 20 мільйонів американців — в той час 10% від загальної чисельності населення Сполучених Штатів — вийшли на вулиці, в парки і аудиторії, протестуючи проти погіршення стану навколишнього середовища. Акція стала дуже популярною серед населеня, а її засновник, сенатор Гейлорд Нельсон був удостоєний високої державної нагороди.

У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено «Десятиліттям довкілля». До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’єднали зусилля для збереження біологічного різноманіття.

У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На данний час ця дата відзначаєтся у 193 країнах світу кожного року.

Цікаві факти про планету

  • У Землі є свій прапор– це фото планети з космосу на синьому тлі.
  • Найбільш витривалий організмна Землі – це тихоходи: у відкритому космосі може вижити 10 днів. Для порівняння людина без спецкостюма – лише 2 хвилини.
  • Земна доба– це не звичні нам 24 години, а насправді 23 год., 56 хв. і 4 с. Її наукова назва – зоряна доба (це час обертання планети навколо її осі).
  • Кількість киснюна Землі з часом зменшується: динозаври свого часу жили при більшій кількості кисню. При нинішній “дозі” вони вижити не змогли б.
  • У Землю кожного дня влучає 8,6 млн блискавок.

Цього року Google представив святковий дудл, який присвятив Дню Землі. Зокрема, він звертає увагу на проблему масового вимирання бджіл. Дудл зроблений у вигляді гри, у якій всі охочі можуть запилювати квіти разом з бджолою і дізнаватися цікаві факти про цих комах.

Переглянути відео

[:]