[:uk]

Гуртківці ЦОІ-ІФ, працюючи дистанційно, підготували цікавий проєкт про довкілля, цілющі властивості верби, її види в Івано- Франківську, про походження та значення для навколишнього середовища, про традиції і звичаї Вербної неділі.

Діти з’ясували, що понад 30 видів верб в один день цвітуть по різному…

Певно, саме через те, що верба в Україні розпускається однією з перших, її й обрали символом свята напередодні Великодня — Вербної неділі.

Верба символізує Прадерево життя, так само, як Чумацький шлях. Недаремно ж ці дерева висаджували обабіч шляхів.

Часто, не замислюючись, ми купуємо майже сухі вербові гілочки, гарно прикрашені, щоб посвятити в храмі…

А колись, повертаючись із церкви на Вербну неділю, люди встромляли у землю освячені галузки, і з них виростали дерева, які надавали українським містам і селам особливої характерної краси.

Верба має неймовірні дезінфекційні властивості, здатність очищати воду. Про це в народі кажуть: «Де сріблиться вербиця — там здорова водиця».

Відварами вербового гілля давні знахарі лікували поранених князівських дружинників. За цю властивість «склеювати рани» шанували вербу й запорозькі козаки. Ще давньогрецький лікар Гіппократ писав у V столітті до нашої ери про порошок із кори верби, який полегшував біль і знижував температуру. Цей засіб також згадується в текстах стародавніх шумерів. Корінні американці використовували настоянку з вербової кори для лікування лихоманки. З кори верби виробляють саліцил — сировину для виготовлення аспірину, бесалолу та деяких інших медичних препаратів.

І нині верба широко застосовується у народній медицині. Зазирніть у будь-яку книжку про лікарські рослини, і ви знайдете багато цікавої та корисної інформації про цілющі властивості, здавалося б, звичайної верби.

То ж наступного року освячуйте тільки свіжозрізані вербові гілочки та обов’язково посадіть над ставком чи річкою!

Переглянути відео

[:]